Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Jak se starat o autofólie, aby ti vydržely co nejdéle

renault wrapping praha auto

Je to jako se vším. Pokud se o fólie na svém autě budeš správně starat, vydrží ti mnohem déle než udávají výrobci. Zároveň zachováš jejich původní vzhled a barvy. A je jedno, jestli máš na autě bezpečnostní fólii, sluneční fólii nebo 3D autofólii. Alespoň nějakou péči si zaslouží všechny.

Sluneční a bezpečnostní fólie na sklech

Kvalitní fólie na sklo nevyžadují žádnou speciální údržbu. Přesto je dobré dodržovat tyto zásady:

 • Po aplikaci nechej fólii 2 až 3 dny vyzrát a okna nestahuj ani neumývej. Mohlo by totiž dojít k jejímu odtrhnutí a zničení.
 • K čištění fólií pak můžeš použít všechny běžně prodávané chemické přípravky na mytí oken = voda, šampony, houby, stěrky a utěrky z mikrovlákna. Určitě se vyhni agresivním chemikáliím = louh, toluen, trichlor atd.
 • K odstraňování nálepek určitě nepoužívej ostré předměty, tzn. nůžky, žiletky, šroubováky, drátěnky atd.
 • Nelep na fólie další samolepky, a to ani reklamní, ani tuningové. Mohl bys totiž strhnout jednu z vrstev (obzvlášť platí pro autofólie 3M značky Crystalline)

3D fólie na karoserii

 • S 3D autofólií jednoduše změníš barvu svého auta (colorchange). Má velmi podobné vlastnosti jako lak na karoserii. Velkou výhodou těchto autofólií je pružnost a větší odolnost proti poškrábání a poškození např. od kamínků, kartáčů myček, soli, hmyzu atd. Kvalitní autofólie (wrap fólie) mají běžnou životnost 5 až 10 let.
 • S 3D autofólií můžeš bez obav jezdit do myčky a vybírat programy s voskem. Samozřejmě je zcela v pořádku ruční mytí, autošampóny, voda, gumové stěrky a další běžné prostředky pro čištění aut.
 • Na 3D autofólie raději nepoužívej tlakové mytí (WAP) z menší vzdálenosti jak 30 cm. Mohl bys tím fólie potrhat a zničit.
renault auto wrapping praha
Renault ve FoilWrap v Praze

LESKLÉ AUTOFÓLIE

 • Na lesklé autofólie používej tekuté vosky pro nové laky – snadno je rozleštíš a zachováš původní barvu i lesk fólie. Zároveň fólii ochráníš před prachem, UV zářením a kyselými dešti.
 • Pustit se můžeš i do starších zašlých fólií, které rozleštíš stejným způsobem jako původní lak. Jen musíš zvolit správnou leštící pastu a kotouč. Pokud se ti to podaří, tvá autofólie bude po vyleštění vypadat jako nová.
Strukturované AUTOFÓLIE
 • Na strukturované fólie určitě nepoužívej leštící pasty ani vosky. Zůstaly by ti na autě šedivé fleky.
 • Pro údržbu a renovaci strukturovaných fólií používej běžně prodávané přípravky, které se používají na ošetřování plastů. Ochráníš tím fólie před UV zářením i stárnutím. Zároveň oživíš jejich vzhled.
Polep aut Praha. U nás dostaneš 100% kvalitu

V naší firmě používáme ty nejkvalitnější wrappovací folie na auta, a to od značek 3M, Avery, Oracal, ISEE2, KMPF… Můžeš vybírat ze vzorníků, kde najdeš kromě klasických lesklých barev i barvy metalické, dnes velmi trendy matné a měňavé barvy. Máš záruku stálé sytosti barev, výdrže 5 až 10 let a nehořlavosti.

Postaráme se i o celopolep, reklamní polep, detailing, o různé tuning polepy, dekorační polepy, boční polepy, reflexní polepy, sportovní polepy, 3D polepy nebo třeba anime polepy a oblíbené vtipné polepy. A to ať už na auta, náklaďáky, autobusy, motorky, lodě nebo dokonce i malá letadla. Nic pro nás není překážkou. Stačí když přijdeš třeba jen s myšlenkou a o grafický návrh a vše ostatní se postaráme my.

Chceš i ty kvalitní polep auta? Kontaktuj nás

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky