Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Fólie na autoskla – jak vybrat ty správné

autoskla foilwrap praha cerne auto

Těchto 5 tipů ti pomůže lépe se orientovat ve výběru vhodných fólií na autoskla.

1. Jaké máš očekávání od fólií na autoskla

V první řadě je důležité, aby sis ujasnil, co od fólií na skla svého auta očekáváš. Chceš, aby:

  • autofólie zadržovala viditelné světlo, které oslňuje posádku – například děti na zadních sedačkách
  • autofólie chránila interiér auta před UV zářením, které způsobuje jeho předčasné stárnutí
  • autofólie zabezpečovala skla proti rozbití a průrazu (ochrana proti krádežím)
  • fólie na autoskla zadržovala tepelné záření a chránila interiér proti přehřívání
  • fólie na autoskla splňovaly minimální, částečné nebo kompletní zatmavení
  • fólie byly na sklech u řidiče
  • fólie na skla měly nadprůměrnou životnost

Díky tomu budeš přesně vědět, co fólie na sklo musí konkrétně u tvého auta splňovat. Pokud je tvou prioritou spolehlivé odrážení viditelného světla, UV záření i tepelného záření, ideální volbou jsou sluneční autofólie. Jako ochranu tvého auta proti vloupání doporučujeme bezpečnostní autofólie. No a pokud chceš fólie i na přední boční skla, tak zde pozor! Pozor legislativy není možné mít na těchto sklech žádnou ze zatemňovacích fólií.

2. Dej na autofólie od známého výrobce

Fólie na autoskla od známých výrobců, tedy značkové, mají své výhody – získáváš záruku dlouhé životnosti, barevné stálosti a vysoké užitné hodnoty. Zároveň se ti splní tvé očekávání a požadavky, které na autofólie máš. Mezí přední výrobce kvalitních fólií patří například společnost 3M nebo SunTek, které mají své produkty certifikované Ministerstvem dopravy a spojů ČR.

Za levné či dokonce nejlevnější fólie sice jednorázově ušetříš, ale už během pár měsíců se ti začnou na autě objevovat první problémy – nekvalitní fólie se velmi rychle odlepují atp.

3. Měj jistotu demontáže fólie bez poškození skel

V případě, že budeš chtít kvalitní fólie na sklech auta vyměnit nebo uplyne jejich životnost, budeš moc rád za jejich bezproblémové odstranění. Pokud půjde o nekvalitní levné fólie, demontáž bude velmi pravděpodobně obtížná, zdlouhavá a finančně náročná. Navíc si můžeš poškodit skla nebo jejich vyhřívání.

4. Vyber si vhodný stupeň zatmavení

Na zadní a zadní boční okna jsou velmi oblíbené ty nejtmavší fólie, protože zabraňují průhledu do interiéru a zadrží většinu viditelného světla, které může oslňovat posádku vzadu na sedadlech. Pozor jen na ovlivnění záznamu z kamery do auta, která natáčí dění za vozidlem.

TIP: pokud chceš mít dobrý výhled přes všechny okna, vybírej fólie se zatmavením 30 nebo 65 %.

5. Fólie musí být homologované – na to nezapomeň

Nehomologované okenní fólie se na skla aut a dalších dopravních prostředků nesmí instalovat. Hrozí ti jinak problémy na STK nebo při silniční kontrole. Zároveň potřebuješ i osvědčení o úpravě zasklení, které ti specializovaná firma vystaví po instalaci fólií.

Fólie na autoskla Praha. U nás dostaneš 100% kvalitu

Používáme ty nejkvalitnější fólie na auta, které jsou homologované a schválené Ministerstvem dopravy ČR. Dodržujeme také veškeré další zákony, které s okenními autofóliemi souvisí. S výběrem vhodné fólie ti samozřejmě pomůžeme – přijeď nebo nám prvně zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky