Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Protisluneční fólie na okna ti dodají komfort a ušetří náklady

proti slunecni folie praha

To bude v létě pohoda. Protisluneční fólie na okna totiž účinně zamezí přehřívání interiéru a zpříjemní ti tak nejen domácí, ale i pracovní prostředí. A zároveň snížíš náklady za klimatizaci. A samozřejmě nesmíme opomenout benefity protislunečních fólií i v zimě, kdy naopak snižují tepelné ztráty přes skleněné plochy.

Sluneční záření – jaké typy existují

Existují 3 typy slunečního spektra:

  1. Infračervené záření – často ho najdeš i pod nepřesným názvem tepelné záření (tvoří ho cca 45 % energie slunečního záření před vstupem do atmosféry)
  2. Viditelné záření – vytváří spektrum barev od červené až po fialovou (tvoří ho cca 48 % energie slunečního záření před vstupem do atmosféry)
  3. Ultrafialové záření (UV) – záření, které je nebezpečné pro lidské zdraví a zároveň urychluje degradací materiálů (tvoří ho cca 7 % energie slunečního záření před vstupem do atmosféry)

Velkou výhodou protislunečních fólií na okna budov (i vozidel) je, že chrání proti všem typům záření. Záleží však vždy na konkrétní folii – jak vysokou ochranu a proti jakému záření poskytuje.

Protisluneční folie chránící před UV zářením

Je důležité si zvědomit, že čiré sklo, které je součástí plastových nebo dřevěných oken, žádný UV filtr nemá. A to, že je ultrafialové záření škodí lidem i předmětům za oknem, to už jsme zmínili výše. Proto před ním doporučujeme chránit veškeré prostory, kde se často pohybují lidé nebo jsou umístěná zařízení, které by mohlo poškodit.

Velkou výhodou je, že v podstatě všechny kvalitní okenní fólie obsahují UV filtr, který zadržuje až 97 % UV záření. Chrání tak nejen osoby a interiér za oknem, ale i samotnou fólii před degradací.

Protisluneční folie chránící před tepelným zářením

Pro výběr protislunečních fólií je podstatná tzv. emisivita = každá barva povrchu přijímá/vyzařuje různou míru záření. Nejnižší, potažmo nejlepší, emisivitu mají lesklé materiály a nejvyšší černé matné povrchy (sám to znáš, když si v létě na sebe vezmeš černé tričko…). Proto se už spoustu let vyrábí zrcadlové privátní fólie s obsahem stříbra, zlata nebo třeba titanu, které odráží maximum tepelného záření z oken zpět. Zároveň zajišťují dostatek soukromí, protože přes zatmavená okna není do interiéru vidět.

Existují i nové typy protislunečních fólií vyrobených pomocí nanotechnologií. Ty funguje přesně opačně – snižují odlesk původního skla. Díky tomu zadržují pouze 30 až 58 % viditelného světla (lidské oko rozezná zadržení světla od cca 50 %) a zároveň zadržují až 97 % infračerveného záření.

Interiérové protisluneční fólie a exteriérové protisluneční fólie

Interiérové (vnitřní) protisluneční fólie vyrobené pomocí nanotechnologie jsou ideální na výlohy a ostatní jednoduchá skla. Exteriérové (vnější) zrcadlové fólie jsou vhodné zejména na střešní okna, skleněné budovy, fasády obchodních domů a jiná obtížně přístupná místa. Tyto fólie nejen spolehlivě chrání před horkem, ale zároveň zajišťují dostatek soukormí, protože přes ně nejde vidět. A také díky voděodpudivé vrstvě přispívají k čistějšímu vzhledu oken.

7 důvodů, proč si pořídit protisluneční fólie do oken
  • udržují příjemnou teplotu a šetří náklady – v létě odráží až 83 % tepelného záření a snižují tak náklady na provoz klimatizací a větráků. V zimě naopak snižují tepelné ztráty skrze skleněné plochy oken a vrací až 30 % energie zpět do interiéru
  • chrání před UV zářením – odráží až 97 % UV záření, takže chrání nejen vaši kůži, ale i původní vzhled vašeho vybavení
  • chrání vás při rozbití okna – udrží střepy pohromadě, takže vám nehrozí žádné zranění
  • interiérové fólie propouští přirozené světlo, mobilní signál a neomezují výhled
  • interiérové fólie nemění vzhled budov – doplňují ho
  • interiérové fólie nezkreslují výhled a netlumí přirozené světlo
  • exteriérové zrcadlové fólie fungují i jako privátní fólie = zajišťují soukromí
Polep oken foliemi v Praze. U nás dostaneš 100% kvalitu

Naše fólie na skla (protisluneční, tepelněizolační, bezpečnostní a ochranné a privátní-designové) jdou použít na všechny typy, tvary a velikosti skleněných ploch – plastová i dřevěná okna, výlohy, střešní okna, prosklené střechy, příčky ze skla atd.

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky