Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Odstranění folií a polepů na autě. Kvalitně a bezpečně!

odstraneni polepu folie praha

Celopolepy, designové polepy, reklamní polepy, ochranné wrap folie i folie z autoskel musí někdy z auta dolů. Jak na to? To se dozvíš v našem článku.

Kdy musí zatemňovací nebo reklamní folie z autoskel pryč

Folie z autoskel nejčastěji odstraňujeme tehdy, pokud jsou na předních oknech použité tmavší folie, než zákon povoluje. Majitel díky tomu neprošel na STK, dostal pokutu od Policie ČR, nebo jezdí pravidelně do zahraničí a bojí se ještě větší pokuty. Často také řešíme kompletní demontáž autofolií i ze zadních autoskel, kdy je potřeba odstranit nekvalitní autofolie, autofolie bez atestů, či špatně nainstalovaná folie.

Odstranění folie ze skel za studena? Rozhodně NE!

Autofolie obsahují lepidlo. Pokud tedy strhneš autofolii ze skla tzv. za studena, bez předchozího změkčení a napaření, tak ti s největší pravděpodobnosti na skle zůstane cca 90 % lepidla. To se pak dostává dolů opravdu špatně. Dále na autoskle zůstanou zbytky nestržené autofolie pod sametkami a po stranách skla, kde není vidět. Pokud tyto zbytky autofolie ze skla neodstraníš, budou se okna zadrhávat, lepit, nebude skrz ně dobře vidět, nebo dokonce nepůjdou stahovat vůbec.

V případě kontroly na STK a zjištění nehomologovaných autofólií ti hrozí téměř vždy nešetrné stržení folií. V těchto případech je pro dokonale očištění skla od lepidla a zbytků fólie vždy nutné demontovat celé obložení dveří a folii v těchto místech pod sametkami a těsněním perfektně očistit.

Pozor na odstranění folie ze zadního skla

Při demontáži fólie ze zadního skla dávej velký pozor, aby nedošlo ke stržení vyhřívání skla. Při nepatrném stržení i malé části topné mřížky dojde k přerušení vodivosti a vyhřívání v této linii přestává fungovat. Pokud by si sundával autofolii ze zadního skla bez předchozího nahřátí, je toto riziko více než pravděpodobné.

Jak to je s odstraněním wrap folií, celopolepů a reklamních polepů na autě

Funguje to v podstatě stejně jako u autofólií na skla. K odstranění polepů z auta používáme parní čistič, který díky technologii horké páry deaktivuje lepidlo = odstranění wrap folie, celopolepu i jakýchkoliv reklamních sdělení je mnohem efektivnější, rychlejší a bezpečnější!

Stejně tak je ale nutné k odstranění autofolie mít v rukou správný grif, aby lepidlo co nejméně ulpívalo na karoserii auta. Nemusí se pak složitě odstraňovat. Kdy už, tak speciální škrabkou a vhodnými přípravky. My pro tento druh práce používáme různá čistidla na bázi alkoholu, např. Isopropyl, Offka, Avery Source Cleaner atd. Pak už jen auto očistíme dosucha.

Odstranění polepů z auta. Od čeho se odvíjí postup?
  • garážované vs. negarážované auto
  • jak starý je polep auta
  • typ a kvalita folie, která je na autě

Wrap folie, reklamní polepy, celopolepy i folie z autoskel jdou ve většině případů snadno odstranit. Je však maximálně vhodné, aby odstranění folie provedla specializovaná firma, která má v oboru dostatečné zkušenosti a díky speciálním prostředkům ti odstraní jakoukoliv folii bez poškození laku = lak na karoserii zůstane ve stejném stavu jako před polepením vozu.

Chceš i ty kvalitně a bezpečně odstranit polep na autě? Kontaktuj nás

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Polepy aut děláme v Praze
Pokud chceš polepit své auto kvalitní wrapovací folií? Kontaktuj nás též.

Přijď třeba jen s myšlenkou. O zbytek se postaráme my.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky