Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Polep střešních nosičů na autě (hagusů) jedině pomocí detailingu

detailing auta hagusy stresni nosice praha

Další pokračování naší minisérie o detailingu je tady. Tentokrát se zaměříme na střešní nosiče na autě, tzv. hagusy. Pokud jsi ještě nezaznamenal naše předchozí články o detailingu, které se zaměřují na detailní polep různých částí vozu, tady je máš všechny přijednom. Inspiruj se:

Ve zkratce o polepech aut (wrappingu)

S wrappingem „oblékneš” svoje auto do speciální wrap fólie, která přesně podle tvých představ změní částečně nebo zcela kompletně jeho barvu a image. Jde o nejjednodušší formu proměny, která je o dost levnější a rychlejší než lakování. Nejenže tak vtiskneš svému autu naprosto jedinečnou tvář, kterou prezentuješ sám sebe nebo svou firmu 7 dní v týdnu, ale zároveň ochráníš lak před kamínky, solí, UV zářením, malými oděrkami atd. Velkou výhodou je také to, že wrap fólii si můžeš nechat velmi jednoduše odstranit.

Ve zkratce o detailingu – protože na detailech záleží!

Jak už jsme zmínili výše, s celopolepem originálně změníš image celého svého auta (ale také náklaďáku, autobusu, motorky, lodě,…), a to od pouhé barvy až po jakýkoliv design, který tě napadne. S částečným polepem změníš třeba jen kapotu nebo střechu. Pokud ale chceš třeba „rychlé pruhy”, úzké linky z fólie do prolisů, polepit chromové lišty (tzv. dechrome), zrcátka, přední masku, interiér,… nebo potřebuješ speciální výřezy z wrap folií pro reklamní polepy (logo, firemní nápisy) a jiné dekorace, tak od toho je tady detailing = detailní práce s fóliemi.

Hagusy neboli střešní nosiče na autě

Hagusy jsou podélné střešní nosiče (občas je najdeš pod označením „podélníky”). Ty jsou párově umístěné na straše auta a slouží k upevnění tzv. příčníků, jež jsou podstatným prvkem pro přepravu nákladu na střeše. Hagusy existují dvojího druhu, a to klasické vystouplé, nebo integrované = zapuštěné do střechy. Přichytit na ně můžeš například střešní box, kolo, lyže, snowboard nebo třeba kajak.

Benefity při polepu střešních nosičů wrap fóliemi
  1. Ochrana povrchu: Wrap fólie chrání střešní nosiče před poškrábáním, oděrkami nebo např. UV zářením, deštěm a prachem. Tím prodloužíš životnost nosičů.
  2. Estetické vylepšení: Pomocí wrap fólie můžeš udělat své střešní nosiče naprosto originální = barevné, s různými potisky a designy, které přilákají zvídavé pohledy
  3. Prostor na reklamu: Střešní nosiče můžeš použít jako další plochu na autě, na které můžeš umístit logotyp firmy, reklamní slogan, kontaktní údaje a další informace o firmě. Tím zvyšuješ povědomí o své značce 24/7.
  4. Snadná údržba: Wrap folie se snadno čistí a jsou odolné vůči vodě. Tím pádem budou střešní nosiče vždy vypadat jako nové, a to i po dlouhých cestách.
  5. Zvýšení hodnoty vozidla: V případě, že se rozhodneš auto prodat, kvalitní wrap fólie zvyšuje hodnotu vozidla tím, že chrání povrch a poskytuje originální vzhled.
  6. Snadné odstranění: Wrap fólii si můžeš nechat snadno odstranit, a to bez poškození povrchu. To ti umožňuje rychle změnit vzhled vozidla bez nutnosti lakýrnických prací.
Aplikace wrap fólie na střešní nosiče auta

Před detailingem = detailním polepem hagusů pomocí wrap fólií je důležité vzít v úvahu tyto faktory:

  • před aplikací fólie je zásadní, aby povrch byl čistý a hladký = musí se odstranit veškeré mastnoty a nečistoty
  • hagusy jsou neustále vystaveny různým vnějším vlivům, např. povětrnostním podmínkám, vlhkosti atd., proto musíš zvolit kvalitní fólie odolné proti UV záření, poškrábání atd.
  • pokud nejsi v polepech opravdu zdatný, nepouštěj se do toho sám – aplikace fólie na hagusy vyžaduje zkušeného profíka, který to má už v rukách. Jen tak bude výsledek stát za to.
Detailing aut Praha. U nás dostaneš 100% kvalitu

To, že se wrap fólie vyznačují perfektními schopností přizpůsobit se i těm nejsložitějším tvarům a prolisům, je obecné známe Jenže k tomu jsou potřeba nejen kvalitní fólie, ale i šikovné ruce. Bez nich to rozhodně nedáš. To nám věř.

V naší firmě používáme ty nejkvalitnější wrappovací folie na auta, a to od značek 3M, Avery, Oracal, ISEE2, KMPF… Můžeš vybírat ze vzorníků, kde najdeš kromě klasických lesklých barev i barvy metalické, dnes velmi trendy matné a měňavé barvy. Máš záruku stálé sytosti barev, výdrže 5 až 7 let a nehořlavosti.

A kromě detailingu se postaráme i o celopolep, reklamní polep, o různé tuning polepy, dekorační polepy, boční polepy, reflexní polepy, sportovní polepy, 3D polepy nebo třeba anime polepy a oblíbené vtipné polepy. A to ať už na auta, náklaďáky, autobusy, motorky, lodě nebo dokonce i malá letadla. Nic pro nás není překážkou. Stačí když přijdeš třeba jen s myšlenkou a o grafický návrh a vše ostatní se postaráme my.

Chceš i ty kvalitní auto detailing? Kontaktuj nás

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky