Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Samolepicí dekorové fólie: 15 častých otázek a odpovědí

dekorove folie zlata praha

S kvalitními dekorovými fóliemi (RAVEN, Cover Styl´ a SolarScreen) proměníš svůj starý interiér na nový kvalitně, rychle a levně. To jsou ve zkratce ty největší benefity. Na co se nás ale lidé dál často ptají? Pojďme se se na nejčastější otázky a naše odpovědi podívat.

1. Proč použít lepicí dekorové fólie?

V porovnání s jinými způsoby renovace se samolepicí dekorové fólie snadněji a rychleji instalují. Jsou též odolnější a umožňují ti nábytek renovovat a ne vyhazovat.

2. Co je to samolepicí dekorová fólie?

Samolepicí fólie je vinylová fólie, kterou můžeš aplikovat na zdi, nábytek, dveře, okna,… Jde o ideální řešení pro jakékoliv interiérové dekorování či renovace. Perfektně obnoví materiály (dřevo, mramor, kov, kůži, přírodní kámen, jednobarevné povrchy), protože většina vinylových fólií má strukturu materiálu.

3. Proč používat lepicí dekorové fólie raději než nátěr?

Jde o neinvazivní řešení, při kterém se nevytváří prach ani zápach. Je rychlejší, snadněji se udržuje a je také odolnější. Díky samolepicí fólii je výsledek strukturovanější a na pohled i dotek velmi realistický. Během renovace také nebudeš muset zavírat svůj podnik a oproti nátěru, který bude po nějaké době třeba obnovit, dekorové fólie svůj vzhled nemění.

4. Lze dekorové fólie aplikovat i v nemocnicích?

Ano, lze. Kvalitní dekorové fólie jsou laboratorně testované.

5. Dochází časem ke zmenšení dekorové fólie?

Válcovaná PVC fólie může během doby vykazovat drobné zmenšení, proto doporučujeme ponechat mezi pruhy přesah.

6. Dochází časem k blednutí barev?

Ne, lepicí fólie neblednou, protože jsou ošetřeny proti UV paprskům.

7. Jak se lepicí dekorové fólie čistí?

Samolepicí dekorové fólie se velmi jednoduše čistí. Stačí je otřít hadříkem namočeným ve vodě. Není nutné používat žádné čisticí prostředky. Ovšem pokud chceš, doporučujeme přípravek s neutrálním pH.

8. Je možné dekorové fólie vrstvit?

Jistě, fólie můžeš snadno vrstvit jednu na druhou. Samozřejmě se takto nedoporučuje postupovat u fólií, které jsou příliš strukturované, jako je např. kůže apod. Zároveň nedoporučujeme vrstvit na sebe více než 3 fólie.

9. Mohu samolepicí fólie aplikovat svépomocí?

Můžeš, pokud jsi zdatný kutil. Jinak akorát ztratíš čas, své nervy a peníze za zničené fólie. Co hůř, můžeš si znehodnotit i lepený objekt. A to zamrzí… Pro optimální výsledky doporučujeme kontaktovat odborníka.

10. Jsou lepicí fólie vhodné pro všechny tvary?

Dekorové fólie, které nabízíme, jsou tepelně roztažitelné, a to až o 220 %, což umožňuje perfektní aplikaci na téměř jakékoli kontury nebo tvary nábytku (některá místa se musí přizpůsobit tvaru, případně fólii zaříznout a navázat další kus – např. u hran stolů apod.)

11. Mohu dekorové fólie použít i v koupelně?

Ano, lepicí fólie jsou odolné proti vlhku. Pokud před aplikací fólie zajistíš čistý povrch, můžeš jej použít na sprchu, vanu nebo koupelnový nábytek. Doporučujeme však, abys na okraje, které přijdou do kontaktu s vodou, použil silikon. Někdy je vhodné použít i lepidlo, které přilne k podkladu a umožní lépe uchytit samotnou fólii. Jedná se o různé typy Primerů na zvláštní typy povrchů (více info na www.golemreklama.cz.)

Některé fólie pro takové použití ale samozřejmě nejsou vhodné, např. dekoru kůže apod.

12. Jsou dekorační fólie odolné proti horku?

Ideální aplikační teplota dekorační fólie je v rozmezí 15–25 °C, takže s ní lze pohodlně pracovat kdekoliv v domě, hotelu či např. kanceláři. Určitě se ale vyhni umisťování velmi horkých předmětů, jako je např. pánvička, přímo na fólii.

13. Lze samolepicí dekorová fólie poškrábat?

Záleží na fólii. Strukturované lepicí fólie, např. dřevo, nejsou k poškrábání tolik náchylné. Na rozdíl od hladkých fólií, jako jsou například jednobarevné fólie, kde je riziko vyšší.

14. Co mám dělat, když se mi při aplikaci dekorové fólie dělají bubliny?

Pokud se ti při aplikaci dekorativní fólie dělají bubliny, můžeš v místě, kde k tomu dochází, fólii přizvednout (pokud ji lepíš na laminovaný povrch, dlažbu apod.). Můžeš také v místě bubliny udělat malou dírku a poté jej trochu zahřát.

15. Lze samolepicí dekorovou fólii bezpečně odstranit?

Pokud je fólie nalepena na laminátovém povrchu, je možné ji bezpečně odstranit. Pokud je však nalepena např. na tapetu, malbu nebo sádrokarton, může dojít k poškození původního povrchu.

16. Měj 100% jistotu, že polep dekorými fóliemi dopadne na jedničku

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Budeš mít tak jistotu, že dostaneš maximální kvalitu, kterou od změny interiéru očekáváš.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky