Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Šetři na energiích s tepelně izolačními fóliemi na okna

tepelne izolacni folie okna praha

Základní vlastností termoizolačních fólií je jejich nízká emisivita = nízké úniky tepla, dostatečná ochrana před slunečním teplem a vysoká propustnost světelného záření. Průhled prosklením je tedy neutrální, a to při zachování všech předností aplikované fólie na okna.

Protisluneční fólie na okna vs. termoizolační fólie na okna

Od těch reflexních (protislunečních) fólií se termoizolační fólie na okna zásadně odlišují tím, že místo vakuového metalizování (napařování) se používá technologie vakuového naprašování (sputtering). Reflexní vrstva je tak složena z několika velmi tenkých vrstviček kysličníků kovů titanu a mědi, které se kombinují s vrstvou chemicky čistého kovu.

Termoizolační fólie na okenní skla však můžeš velmi dobře kombinovat i s externí protisluneční fólií, které jsou ideální na sluncem nejvíce zatížená místa = okna na jih, jihovýchod, balkóny a obzvláště střešní okna. Zde je externí protisluneční fólie nenahraditelná! Vhodně zvolená kombinace fólií tak výrazně zlepší jak nežádoucí přehřívání v létě, tak i úniky tepla v zimě.

POZOR! Není však vždy nutné volit instalaci obou fólií – termoizolační i protisluneční. O správném použití jednotlivých typů fólií ti rádi poradíme a navrhneme pro tebe optimální řešení.

tepelne izolacni folie realizace okna praha

Kde se nejvíce hodí termoizolační fólie na okna

Hodí se všude tam, kde je potřený nerušený pohled prosklením = v galeriích, obchodech, lékárnách, v potravinářských provozech atd. U rodinných domů jsou tepelně izolační fólie vhodné zejména tam, kde máš požadavek na celoroční využití a úsporu tepla v zimních měsících.

Proč si pořídit termoizolační fólie do oken

 • jde o nejuniverzálnější systém, který můžeš nainstalovat na všechny typy prosklení
 • zvyšují povrchovou teplotu oken o 4 až 5 °C
 • snižují tepelné ztráty nemovitostí a tím náklady na vytápění až o 40 %
 • díky transparentní barvě nejsou skoro vůbec vidět
 • investice za pořízení se ti rychle vrátí
 • nejlevnější způsob, který nevyžaduje výměnu skel
 • fólie nevyžadují žádné mechanické ovládání jako rolety a žaluzie
 • příjemně rozptylují přímé sluneční světlo 
 • likvidují 99 % škodlivého UV záření
 • při rozbití pomáhají tepelně izolační folie udržet sklo pohromadě a tím snižují riziko úrazu
 • jemně zrcadlící se plocha z venkovní strany posiluje vaše soukromí
Důležitá je kvalita fólií

Používáme kvalitní vícesložkové fólie Spectra 33 C, které jsou pečlivě navrženy tak, aby působily selektivně na spektrum slunečního světla a nabídly nejlepší možný kompromis mezi průhledností a výkonem. Jejich životnost je 10+ let.

Polep oken foliemi v Praze. U nás dostaneš 100% kvalitu

Naše fólie na skla (protisluneční, tepelněizolační, bezpečnostní a ochranné a privátní-designové) jdou použít na všechny typy, tvary a velikosti skleněných ploch – plastová i dřevěná okna, výlohy, střešní okna, prosklené střechy, příčky ze skla atd.

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky