Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Nejlevnější fólie na auto. 6 důvodů, proč NE!

polep mitsubishi praha

Nejlevnější fólie na auto? Ne! Ne! A ještě jednou ne! Na internetu najdeš plno skvělých nabídek na „kvalitní” fólie pro polepy aut, které mají ty nejlepší vlastnosti a jsou navíc nejlevnější na trhu (cena je někdy i 3x nižší, než u značkové fólie). Zní to skvěle. Jaká je ale skutečnost?

Kde konkrétně na nejlevnější fólie a celopolepy narazíš

Na nejlevnější fólie pro polep a celopolep auta nejčastěji narazíš na čínských webech typu Alibaba, Aliexpress, DX a dalších podobných. Druhou možností, jak se k nim dostaneš je, že fólie koupíš v Česku od nějakého prodejce, který je stejně ale objednává v Číně a jen je přeprodává. Případně na levné celopolepy narazíš na slevových serverech, aukčních síních a bazarových webech.

Všechny tyto prodejní kanály jsou ale podezřelé už jen proto, že vůbec nevíš, co kupuješ. Na první pohled vypadá fólie velice dobře, a proto prodejce píše, jak je kvalitní. Ale pokud si prostě chceš ušetřit velké zklamání, takovým nákupům a případnému lepení podomácku se rozhodně vyhni. Tady máš 6 důvodů, proč!

1. Levné fólie na auta mají krátkou životnost

Kvalitní autofólie vydrží minimálně 5 až 7 let a odolají mrazu i vysokým teplotám. Levné a neodborně aplikované polepy mají životnost výrazně kratší. Často na autě nevydrží ani měsíc, někdy ani den. Často praskají a začínají se odlepovat už po první zimě. V létě se zase přetažená fólie v prolisech začíná vracet.

2. Levné fólie na auta jsou levnější jen na první pohled

Pokud nemáš s aplikací fólie žádnou zkušenost a uvažuješ nad tím, že si autofólii nalepíš doma sám a ušetříš tím spoustu peněz, mýlíš se. Jen poškodíš a znehodnotíš velké množství polepu, než dosáhneš kýženého efektu. A otázkou je, jestli vůbec. Proto, pokud chceš ušetřit, fólie na auto, karbonové fólie a ani celopolepy si nikdy nelep sám.

3. Hrozí velké riziko, že si poškodíš lak auta

Samotný polep levnou autofólií, nebo odstranění špatně nalepené levné fólie, je extrémně náročný. Hrozí velké riziko, že s polepem odlepíš i kousky laku svého auta. A to fakt nechceš!

Pokud se přesto chceš pustit do polepu auta levnou fólií sám, pamatuj na tyto body:

  • Při mokré aplikaci polepu musíš používat speciální roztoky od výrobce fólií. Pokud je nahradíš vodou se šamponem, fólie ti přischne a při odstraňování ti začne opadávat i lak auta.
  • U suché aplikace zase musíš dodržet přesnou teplotu lepení v rozmezí ± 5 °C. Pokud ji překročíš, fólie se na auto připeče a poškodíš si lak.
  • K úspěšné aplikaci fólie na auto také potřebuješ vhodné vybavení. Obyčejný fén a stěrka ti rozhodně stačit nebudou. A pokud vezmeš do ruky nůž a jiné kovové předměty, jsi na nejlepší cestě poškodit lak, případně okna auta. 
  • Na fólie se velmi rychle chytá prach, který je po nalepení vidět. Proto je důležité, abys aplikaci prováděl na vhodném místě. Na zahradě, v garáži nebo na parkovišti zachytávání prachu určitě nezabráníš.
4. Levnou fólii na auto budeš lepit fakt dlouho

Fólie od neznámých výrobců se často trhají a jejich aplikace je tak zbytečně pracná a zdlouhavá. Pokud tedy zkušené firmě trvá celopolep osobního vozu cca 8 až 10 hodin, při vlastnoručním lepení počítej minimálně s dvojnásobkem času.

5. Detaily sám na autě kvalitně neuděláš

Pro dokonalou aplikaci je důležité nařezat přesné rozměry, nalepit fólie správně do všech prolisů i ohybů a vyřešit řadu detailů. Pokud však s fóliemi nepracuješ každý den, bude ti k tomu chybět zručnost a praxe. Ani zdaleka se tak nepřiblížíš výsledku, který znáš z tuning srazů, různých webů a filmů.

6. Nemáš žádnou záruku

Pokud si pořídíš nejlevnější fólie na auto a sám si je budeš lepit, nemáš žádnou záruku kvalitního provedení. U profi firem, jako jsme my, to funguje přesně naopak = na materiál a odvedenou práci dostaneš několikaletou záruku.

Polep auta
Polep auta – bok auta
Polep aut Praha. U nás dostaneš 100% kvalitu

Používáme ty nejkvalitnější samolepící folie na auta, a to od značek 3M, Avery, Oracal, ISEE2, KMPF… Vybírat si můžeš ze vzorníků, kde najdeš kromě klasických lesklých barev i barvy metalické, dnes velmi trendy matné a měňavé barvy. Máš záruku stálé sytosti barev, výdrže 5 až 7 let a nehořlavosti. Své auto můžeš mýt bez obav v myčce a pokud budeš chtít provést jakoukoliv změnu, kvalitní fólie se dají jednoduše opravit i odstranit.

Přijď třeba jen s myšlenkou. O zbytek se postaráme my.

Chceš i ty polepit své auto kvalitní fólií? Kontaktuj nás

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky