Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Bezpečnostní fólie: jak je vnímají pojišťovny a jak ti pomohou ušetřit

bezpecnostni folie praha okno

Bezpečnostní fólie jsou moderním a funkčním řešením ochrany skleněných ploch. Každý den zabraňují násilnému rozbití tisíců výloh v komerčních prostorách a stejně tak oken v bytových prostorách a v automobilech. Tyto bezpečnostní fólie tak nejen výrazně snižují riziko vykradení, ale jsou zároveň vysoce ceněné pojišťovnami.

V tomto článku se tedy podíváme na to, jak pojišťovny hodnotí bezpečnostní fólie a jak díky nim můžeš získat zajímavé slevy na pojistném. Vzhůru do čtení.

Krátký pohled do historie bezpečnostních fólií

Bezpečnostní fólie, původně vyvinuté pro potřeby kosmického programu NASA, se používají k ochraně majetku už více jak 40 let. Tyto fólie jsou většinou čiré, průhledné a téměř neviditelné. Za to jejich přínos pro bezpečnost tvého majetku je zcela zásadní.

Bezpečnostní fólie a pojišťovny

Pojišťovny vnímají bezpečnostní fólie jako důležitý nástroj pro prevenci proti vandalismu a vloupání. Aby je ale uznaly, musí splňovat několik kritérií:

 • Homologace: Bezpečnostní fólie musí projít pádovou zkouškou u akreditované zkušebny
 • Profesionální instalace: Instalaci bezpečnostních fólií musí provést odborná firma, která následně vydá příslušné homologační osvědčení

Neodborně aplikované fólie a fólie bez atestace pojišťovny jednoduše neuznávají. Tak pozor na to.

Stupně zabezpečení bezpečnostních fólií

Bezpečnostní fólie se hodnotí podle čtyř úrovní zabezpečení:

 • P1A: Základní ochrana proti pořezání nebo proražení tělem člověka
 • P2A: Stupeň zabezpečení srovnatelný s mřížemi, který chrání proti násilnému vniknutí
 • P4A: Nejvyšší stupeň ochrany, který se používá se například v bankách nebo v muzeích
 • Neprůstřelnost: Závisí na typu zbraně, kdy je nutné vrstvit skla s fóliemi na sebe např. až do síly 5 cm
Jak získáš slevu na pojistném

Některé pojišťovny nabízejí slevy na pojistném v případě, že si na své okno či výlohu necháš odborně nainstalovat bezpečnostní fólie. Výše slevy pak závisí na konkrétní pojišťovně a stupni zabezpečení, který fólie poskytují. Čím vyšší stupeň zabezpečení, tím je sleva samozřejmě větší.

Další výhody, které ti bezpečnostní fólie přinesou

Kromě ochrany proti vloupání nabízejí bezpečnostní fólie i další přínosy:

 • Bezpečnostní fólie snižují ztráty tepla o 5 až 8 %
 • Bezpečnostní fólie chrání proti UV záření
 • Bezpečnostní fólie zvyšují odolnost skla proti poškrábání
 • Mají vysokou propustnost světla, a to 90 až 98 %
 • Zároveň mají bezpečnostní fólie dlouhou životnost, často přesahující 10 let
Polep bezpečnostními fóliemi Praha. U nás dostaneš 100% kvalitu

Bezpečnostní fólie jsou tedy efektivním nástrojem pro zabezpečení majetku a mají zároveň výrazný vliv na pojistné podmínky a možnosti slev. Jejich výběr a instalaci musíš samozřejmě provádět pečlivě – s odbornou firmou – a s ohledem na požadavky pojišťoven. Zvýšíš si tak bezpečnost svého majetku, ale zároveň výrazně ušetříš na pojistném.

TIP K PŘEČTENÍ: GOLEM REKLAMA – naše sesterská firma s materiály nejen pro reklamu. Golem reklama je nedílnou součástí naší firmy Foil Wrap. Jde o sesterskou firmu, díky které můžeme tobě i všem ostatním zákazníkům nabídnout k zakoupení materiály pro reklamu, pomůcky pro lepení, fólie a mnoho dalšího.

Naše fólie na výlohy jdou použít na všechny typy, tvary a velikosti skleněných ploch. Používáme kvalitní fólie značek SunTek, 3M, Oracal, Avery, Raven atd. Za jejich kvalitu ručíme kompletní zárukou na 3 až 15 let, a to podle typu fólie.

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky