Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

8 faktů o přípravě polepu aut. Měl bys je znát

polep aut praha foilwrap cerna bila

Vše o výhodách wrappingu auta, o foliích, reklamních polepech, bezpečném odstranění folií, auto detailingu a o dalších zajímavých věcech týkajících se polepů aut jsme se rozpovídali v dřívějších článcích na našem blogu. Teď ale už nastal čas se rozepsat o samotném průběhu celopolepu. Tedy o tom, co po tobě před polepem auta potřebujeme a jak samotný polep probíhá u nás na dílně v Praze.

polep aut praha foilwrap cerna bila predek
polepa auta a detailing

Tisková data k polepu tvého auta

V případě, že máš vlastní grafiku i vlastní tisková data, potřebujeme je od tebe dodat nejlépe v Corelu a s texty převedenými na křivky. My ke zpracování těchto tiskových dat a správnému „posazení” celé grafiky na auto pracujeme s tzv. blueprintem, který nám umožňuje vidět přesný nákres obrysových kontur tvého auta. K dispozici máme kompletní katalog těchto blueprintů, takže podle roku výroby vždy dohledáme aktuální šablonu každého auta.

Každopádně, před samotnou přípravou tiskových dat k celopolepu auta je vždy lepší, když k nám přijdeš na dílnu. Tvůj vůz detailně zaměříme, prohlédneme stav karoserie a poradíme s případnými nedostatky tak, aby se lepidlo dané fólie vždy správně aktivovalo. V některých případech je vhodné dát auto na problémových místech do „plniče”, který vyrovná podklad, odstraní rez atd.

Pokud máš vlastní grafiku, ale nemůžeš připrapravit tisková data, vůbec nevadí. Máme tým grafiků, kteří se o tebe a data postarají. Budeme jen potřebovat kvalitní fotografie s dobrým rozlišením. U nás na dílně si nad samotnou grafikou a představami sedneme a pobavíme se, co vše můžeme na tvém autě udělat.

Pokud nemáš žádnou grafiku, přijď třeba jen s myšlenkou. O zbytek se postaráme my.

Fólie, které k polepu aut používáme

Používáme ty nejkvalitnější samolepící folie na auta, a to od značek 3M, Avery, Oracal, ISEE2, KMPF… Vybírat si můžeš ze vzorníků, kde najdeš kromě klasických lesklých barev i barvy metalické, dnes velmi trendy matné a měňavé barvy. Máš záruku stálé sytosti barev, výdrže 5 až 7 let a nehořlavosti. Své auto můžeš mýt bez obav v myčce a pokud budeš chtít provést jakoukoliv změnu, kvalitní fólie se dají jednoduše opravit i odstranit.

polep auta tvary detailing praha
bok auta – polep s detaily

Tisk a příprava polepu na tvé auto

To že tisk musí být vysoce kvalitní je samozřejmostí. O tom žádná. Ale i samotné tiskové fólie musí být řádně na polep připravené. Tady po samotném vytisknutí se nechají minimálně jeden den vyschnout a pak se teprve laminují. Tímto procesem maximálně zvýšíme celkovou kvalitu popelu.

Odolnost a životnost polepu zvýšíme laminací

U tiskových celopolepů pracujeme jedině s litou laminací, která nám zaručuje správnou udržitelnost fólie v prolisech. U extrémně hlubokých prolisů je někdy zapotřebí přiznat podklad vozu, aby nedocházelo k „vracení” fólie a tím k jejímu potrhání. K těmto účelům, nebo při „zařezávání“ fólie, využíváme výhradně odřezávací pásku od značky 3M. Ta má v sobě teflonové lanko, díky kterému odřízneme fólii, aniž by lepiči museli řezat do karoserie vozu.

U některých typů celopolepů pracujeme s tvz. oposem, tedy ořezem fotografie, tištěných textů apod. = přímo na stroji ořízneme tvar, který následně aplikujeme na podklad. Máte tak 100% jistotu a záruku toho, že neřízneme do laku auta!

Nesmí se zapomenout na temperaci aut

Dbáme na to, aby tvé auto bylo, a to obzvlášť v zimních měsících, temperované v naší garáži před i po polepu. Stálost teploty je při aplikaci, ale i před ní a po ní velice důležitá – nesmí dojít k teplotním šokům! Lepidlo totiž potřebuje svůj čas na správnou aktivaci. Opět je to záruka vysoké kvality výsledného polepu.

Dodací lhůty u polepu tvého auta

Pokud máme tisková data, samotná instalace u nás trvá od tří do pěti pracovních dnů, a to v závislosti na typu polepu. Pokud tisková data nemáme, případně budeme tvořit i celou grafiku, bude to trvat o něco déle.

Jak se máš chovat k polepu v prvních týdnech
  • v prvních dnech rozhodně nevystavuj své auto s novým celopolepem příliš vysokým změnám teplot (rozdíl by neměl přesáhnout 10 stupňů Celsia)
  • v prvním týdnu nemyj své auto v myčce s kartáčovým mytím s horkým voskem i vysokotlakými přístroji
  • v druhém týdnu můžeš umývat auto v myčce, ale bez vysokotlakého mytí a horkého vosku
  • v třetím týdnu můžeš do všech myček, ale nedoporučujeme mytí s organickými čistícími prostředky
  • v dalších týdnech už můžeš používat většinu čistících prostředků, kromě organických prostředků a většiny typů rozpouštědel
Rizika neznačkové samolepící fólie

Při nedodržení správných technologických postupů a pří používání levných neznačkových materiálů riskuješ:

  • předčasnou ztrátu barevnosti tisku
  • odlepování fólie
  • problémy při odstraňování fólie

Bližší info o tom, proč své auto nemáš polepit nekvalitní fólií, a ještě k tomu sám doma, najdeš v tomto našem článku: Nejlevnější fólie na auto. 6 důvodů, proč NE!

Chceš polepit své auto, dodávku, autobus nebo nákladní auto kvalitní fólií? Kontaktuj nás

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Vše najdeš na stránce kontaktů. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky