Fakta o výhodách wrappingu auta, o foliích, reklamních polepech, auto detailingu a o dalších zajímavých věcech týkajících se polepů aut jsme se rozpovídali v dřívějších článcích na našem blogu. Teď jsme si ale posvítili na nejčastější mýty o autofóliích a wrappingu aut obecně, které v našich českých vodách kolují. Tady jsou:
1. Nalepené autofólie jsou vidět na první pohled
Moderní autofólie opravdu věrně napodobují původní materiál. Díky tomu na první pohled nepoznáš rozdíl mezi lakem a autofólií. Pokud poznáš, fólii nemáš nalepenou správně.
U okenních fólií je zase důležité, aby vypadaly jako sklo a nerušili tvůj výhled. Mezi fólií a sklem nesmí být žádné bublinky, nečistoty a zároveň musí fólie přiléhat na sklo v celé ploše.
2. Autofólie mají krátkou životnost
„Autofólie se začnou brzy odlepovat…” Tak to je další mýtus, pokud se tedy bavíme o kvalitních autofóliích. Problém nastává u fólií s krátkou životností, které prodávající/aplikační firma vydává za špičkové polepy s dlouhou trvanlivostí. V takových případech tě varuje podezřele nízká cena ve srovnání s ostatními nabídkami.
U kvalitních fólií brání odlepování kvalitní lepidlo, které je zárukou trvanlivosti polepu na podkladu. Lepidla používaná na foliích 3M, Avery, Oracal, ISEE2, KMPF… zajistí trvanlivost fólie bez odlepování po celou dobu životnosti. Ta je u folií těchto značek 5 až 7 let, u slunečních fólií přibližně 4 až 10 let.
3. Autofólie si dokáže nalepit každý
Aplikovat fólií na své auto si vyzkoušelo mnoho a mnoho motoristů. Drtivá většina z nich se ale shoduje, že příště tuto práci přenechají někomu zkušenějšímu. Výsledek totiž zdaleka nesplnil jejich očekávání. Navíc, podle vyhlášky může okenní fólie aplikovat pouze autorizovaná firma s potřebnými certifikáty.
Více o tomto tématu se dozvíš v našem dřívějším článku: Nejlevnější fólie na auto. 6 důvodů, proč ne!
4. Fólie na předních bočních oknech nesmí být
Mnoho motoristů si myslí, že na přední boční skla nemůže lepit protisluneční fólie. To ale není pravda. Závazné je pouze nařízení, že zatmavení předních bočních oken nesmí přesáhnout 30 % = splníš tím zákonné požadavky, vyhneš se problémům s policií a zabráníš přehřívání interiéru.
Dále velmi často koluje názor, že každé auto má na tuto hodnotu natónovaná skla už z výroby. V drtivé části případů tomu tak není. Pro ověření přesné hodnoty můžeš použít tzv. tintmetr, který se využívá při tónování autoskel ke zjištění skutečné propustnosti.
5. Zloděje bezpečnostní fólie nezadrží
Bezpečnostní autofólie jsou perfektní ochranou proti tzv. rychlým zlodějům. Ti rozbíjí okna aut a během několik vteřin si odnášejí všechny tvé drahocenné věci. Bezpečnostní fólie jsou velmi silné a chrání rozbití okna. Sklo sice při útoku praskne, ale je dost obtížné jej prorazit a dostat se do vozu. Zloději tak logicky svou pozornost raději zaměři na dostupnější kořist v podobě nechráněného auta.
6. Nalepené fólie nejde odstranit
Pokud si necháš auto přelakovat, je nemožné později barvu odstranit a vrátit se k té původní. Kvalitní a správně nalepené fólie však bez problémů odlepíš a původní lak ti zůstane zachovaný.
Bohužel, prodávají se i autofolie, které jsou na částečný polep nebo celopolep zcela nevhodné. Při odlepování totiž s folií strhneš původní lak a nevratně poškodíš karoserii svého vozu. Bližší info o bezpečném odstranění fólií a polepů z aut se dozvíš v našem dřívějším článku.
Chceš polepit své auto, dodávku, autobus nebo nákladní auto kvalitní fólií? Kontaktuj nás
Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Vše najdeš na stránce kontaktů. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.