Grafické návrhy do odvolání ZDARMA

Jsme tu pro vás:  Po – Pá 8:00 – 16:30

Rozleštění laku – existuje lepší řešení

rozlesteni laku auta praha

Pokud chceš renovovat lesk karoserie tvého auta, motorky, … případně odstranit nečistoty a škrábance, na které ti už nestačí korekční tužka, přichází na řadu rozleštění laku. Jenže to není z hlediska času a šikovnosti vůbec žádná legrace. A stejně tak, co se týče financí, pokud necháš rozleštění laku na profících. No a nikdo ti nezaručí, že ti lak na autě někdo nebo něco (kamínky, sůl, větev, kartáče myčky, …) znovu nepoškrábe, neponíčí… Proto je nejlepším řešením škrábancům a dalším nepříjemnostem předejít.

Ale pěkně postupně.

Rozleštění laku – krok za krokem

1. PŘÍPRAVA LAKU

Perfektně čistý a suchý lak. Za všech okolností. To je základ úspěšného leštění, protože nečistoty by ti během tvé práce mohly lak ještě více poškrábat. Auto tak musíš dokonale umýt nejen vodou, ale také vhodným šamponem a houbou/hadrem, který je určený pro mytí aut.

Po důkladném umytí následuje sušení, a to buď pomocí ventilátoru či ručního fénu, nebo použij pravou přírodní jelenici, případně jemný hadřík s mikrovláknem určený na sušení aut.

A pozor na prašné prostředí!

2. CLAY + ODMAŠTĚNÍ LAKU

Lak auta následně natřeš speciální plastickou hmotou, tzv. clayem, se kterým z laku odstraníš i ty nejmenší částice nečistot. Poté oblepíš okna, světla a plastové části, abys je nezníčil leštištkou. A jdeš na odmaštění laku. Určitě nepoužívej žádný líh a ani starou autokosmetiku.

3. LEŠTĚNÍ LAKU

Výběr přípravků rozhodně nepodceňuj. Ať už těch, co jsme již zmínili, nebo těch, které teprve přijdou na řadu. Raději kup dražší a ověřené, než aby sis kvůli pár korunám zničil celý lak.

Teď už jde na řadu tvá trpělivost a pečlivost. Leštění prováděj po kouscích. Přípravek nanes na požadované místo a i hned ho rozlešti jemnou houbičkou, utěrkou či kotoučem do požadovaného stavu a poté ho utři jelenicí nebo hadříkem z mikrovlákna. Tento postup prováděj na všech potřebných místech tvého auta minimálně dvakrát.

4. NANESENÍ VOSKU

Jakmile lak svého auta doleštíš, přichází na řadu opět odmaštění a následné nanesení vosku (případně keramiky). Ten laku dodá vysoký lesk a skvělé hydrofobní vlastnosti.

Po nanesení ochranné vrstvy nechej vůz minimálně 24 hodin stát v uzavřené místnosti.

5. ZÁVĚREČNÝ OPLACH

Teď už jen stačí auto ručně umýt a utřít opět jelenicí nebo hadříkem s mikrovláknem.

Nejlepší je škrábancům a nečistotám předejít = ochrana laku s wrap fólií

Pro ochranu svého laku auta si můžeš vybrat čirou transparentní folii o síle až 200 mikronů. Ta ti zajistí vysokou ochranu všech částí auta a zároveň nemění jeho vzhled. Nemusíš tak řešit, ani při celopolepu auta, zápis těchto fólií v technickém průkazu. Navíc:

  • čiré transparentní folie můžeš pomocí brusných past a kotoučů renovovat stejně jako klasický lak auta, a to i opakovaně během celé jejich životnosti
  • po odborném odstranění folie nezůstávají na karoserii žádný stopy = lak je jako nový

Nebo můžeš zvolit jiný typ ochranné wrap folií o síle až 300 mikronů.

Proč se ti ochrana laku s wrap folií vyplatí

  • wrap fólie chrání tvůj lak proti drobnému mechanickému poškození = škrábancům, rýhám, tečkám a odřeninám
  • ochranné wrap folie chrání karoserii před účinky UV záření, které způsobuje blednutí původního autolaku
  • ochranné fólie aut prodlužují životnost celé karoserie = pomáhají zachovat původní barvu vozu, jeho pěkný vzhled i finanční hodnotu (ideální je aplikace na nový lak)
  • polep auta ochrannou fólií je levnější než opravy škrábanců přelakováním. Navíc zachovává jednotný odstín laku (při nastříkání se mohou barvy dílů lišit)
  • životnost ochranných wrap folií na auto je minimálně 5 let. Kdykoliv si fólie můžeš nechat snadno odlepit, nebo vyměnit za nové
Polep aut Praha. U nás dostaneš 100% kvalitu

Používáme ty nejkvalitnější samolepící ochranné folie na auta, a to od značek 3M, Avery, Oracal, XPEL, SunTek, ISEE2, KMPF… Vybírat si můžeš z obrovského množství vzorníků – např. mat i barevná provedení, máš záruku stálé sytosti barev, výdrže 5 až 7 let a nehořlavosti.

Chceš i ty chránit lak svého auta kvalitní wrap fólií? Kontaktuj nás

Přijeď a domluvíme se. Nebo nám zavolej. Odpovíme ti na vše, co potřebuješ vědět a uděláme předběžnou cenovou nabídku. Vše k tvé plné spokojenosti.

Picture of FoilWrap Praha
FoilWrap Praha

Buď vidět – vždy a všude

Nejnovější příspěvky